Wydział Zarządzania UW - od 1972 roku

Najstarsza jednostka kształcąca w zakresie Zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej

Wydział Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką kształcącą w zakresie Zarządzania. Jako ośrodek dydaktyczny i naukowo-badawczy zajmuje wiodącą pozycję w Polsce oraz we wschodniej części Europy.

Wysoki poziom kształcenia, badań naukowych oraz umiędzynarodowienie Wydziału znajdują odzwierciedlenie w rankingach i ocenach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz niezależnych instytucji, działających na rzecz doskonalenia jakości kształcenia.

Bogata oferta studiów podyplomowych

agsdix-fas fa-handshake

Zarządzanie

Nowoczesna i praktyczna wiedza menedżerska zgodna z najnowszymi światowymi i europejskimi trendami

agsdix-fas fa-credit-card

Finanse i rachunkowość

Poznaj mechanizmy świata finansów, a po studiach zyskasz szansę na lepszą pracę!
agsdix-smt1-business

Sektorowe

Dobre studia branżowe to dobrze płatna praca – profesjonalne wykształcenie jest na wyciągnięcie ręki!

agsdix-fas fa-chart-line

Marketing i sprzedaż

Naucz się, jak efektywnie zarządzać i rozwijać oba te obszary, a firma zyska silną pozycję konkurencyjną

HR

To trampolina do doskonałej ścieżki kariery – od specjalisty do spraw personalnych do profesjonalnego HR menedżera

agsdix-smt3-settings-system-daydream

IT w Biznesie

Twoja szansa na zostanie ekspertem w branży informatycznej i na odniesienie sukcesu w karierze zawodowej

agsdix-fas fa-calendar-check

Zarządzanie projektami

Naucz się skutecznie stosować narzędzia i techniki kierowania projektami

Regulacje prawne w biznesie

Jeśli masz w sobie duszę prawnika i lubisz biznes, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

Wydział Zarządzania w liczbach

agsdix-smt3-verified-user

Lat doświadczenia w kształceniu

Absolwentów

agsdix-fas fa-chalkboard-teacher

Studentów i słuchaczy

agsdix-smt1-book

Kierunków i programów studiów

Potwierdzona jakość kształcenia

Od wielu lat Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wyróżniany jest w międzynarodowym rankingu uczelni wyższych Eduniversal, którego kryteriami są m.in.

  • umiędzynarodowienie studiów,
  • posiadane akredytacje,
  • członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach naukowych,
  • aktywność pracowników na polu naukowo-badawczym oraz
  • wyniki głosowania rektorów i dziekanów tysiąca szkół biznesu z całego świata.

Wydział Zarządzania posiada 5 na 5 tzw. palmes of excellence, przyznawanych najlepszym uczelniom i wydziałom biznesowym. Jest to najwyższa kategoria, w której znajdują się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie, mające globalny zasięg działania.

W ciągu 40 lat swojego istnienia Wydział Zarządzania UW wypromował ponad 30 tysięcy absolwentów, którzy opuszczają jego mury z dobrą perspektywą zatrudnienia.

W opracowanym na podstawie wskazań pracodawców, reprezentowanych przez 500 największych pod względem przychodów polskich firm rankingu, przeprowadzonym przez opiniotwórczy krajowy tygodnik, w grupie prowadzonych przez Wydział kierunków, „Zarządzanie i marketing” oraz „Ekonomia, Finanse, Rachunkowość” – jednostka uplasowała się na II miejscu.

Współpraca Wydziału Zarządzania z Biznesem i Wsparcie Ekspertów

 

Uczelnia przygotowuje specjalistów mogących podjąć zatrudnienie w przedsiębiorstwach oraz administracji państwowej i samorządowej w zakresie marketingu, finansów, ubezpieczeń i bankowości, rachunkowości i podatków, zarządzania kapitałem ludzkim, e-biznesu, zarządzania nieruchomościami, w firmach polskich, korporacjach międzynarodowych i strukturach Unii Europejskiej. 

Przedsiębiorczość studentów
 jest stymulowana w trakcie studiów poprzez udział w zajęciach opartych na praktycznym zastosowaniu wiedzy akademickiej. W stałym kontakcie z realnymi procesami zarządzania, doradzając firmom i organizacjom, opracowując ekspertyzy i dokształcając menedżerów, pozostają bowiem wykładowcy uczelni.

Międzynarodowa Współpraca Wydziału Zarządzania

 

Corocznie blisko 200 osób z Wydziału Zarządzania UW korzysta z oferty edukacyjnej uczelni partnerskich. Jest to konsekwencją pozycji lidera wśród wszystkich wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego, jeśli chodzi o ilość podpisanych i realizowanych umów o współpracy z uczelniami zagranicznymi.

Aktualnie Wydział może pochwalić się 80. umowami o współpracy bezpośredniej z uczelniami europejskimi w ramach programu Erasmus+, z licznymi uczelniami z USA, między innymi z University of Illinois, University of North Florida czy LeMoyne College, jak i azjatyckimi, wśród których wymienić można Kyungpook National University (Korea Południowa), czy chińskim Dongbei University of Finance and Economics in Dalian.

Bogata Infrastruktura Wydziału

Niewątpliwym atutem Wydziału Zarządzania jest również jego infrastruktura. Mieści się on w trzech nowoczesnych budynkach zlokalizowanych w Kampusie Południowym Uniwersytetu Warszawskiego, które wyposażone są m.in. w nowoczesne sale konferencyjne na 350 i 180 osób, sale wykładowe na 90 i 60 słuchaczy, oraz liczne sale seminaryjne. Projektanci zadbali o znakomitą akustykę sali konferencyjnej, dorównującą salom koncertowym, a także o możliwość wykorzystania nowoczesnych urządzeń technicznych jak pełna klimatyzacja, profesjonalne nagłośnienie, montaż telewizji przemysłowej, kabin dla tłumaczy i urządzeń do korzystania z Internetu w czasie prowadzenia obrad i wykładów oraz przeprowadzania transmisji telewizyjnych. W całym kampusie jest dostęp do WiFi.

Pełnowymiarowa sala sportowa posiada widownię na 170 osób i bogate zaplecze sanitarne. W części sportowej funkcjonują: boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa i dobrze wyposażona siłownia. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie oświetlone i klimatyzowane. Iluminacja zewnętrzna budynków Wydziału Zarządzania eksponuje ich walory architektoniczne a pięknie zaprojektowane ogrody, które znajdują się w obszarze kampusu zachęcają do spacerów i odpoczynku.

Pracownicy i studenci Wydziału Zarządzania mają do dyspozycji bogato zaopatrzoną wydziałową bibliotekę fachowych książek i czasopism polskich i zagranicznych, wolny dostęp do internetowych wydań najbardziej liczących się wydawnictw naukowych, jak między innymi: ProQuest, ABI/INFORM, EBSCO oraz filię księgarni ekonomicznej.

Dziekani Wydziału Zarządzania UW

Grzegorz Karasiewicz

Prof. dr hab.
Dziekan Wydziału Zarządzania

Katedra:
Katedra Marketingu – Kierownik
Telefon: 22/ 55 34 178
E-mail: karas@wz.uw.edu.pl

Aktualności

FinTech na WZ UW to inwestycja w przyszłość

FinTech na WZ UW to inwestycja w przyszłość

W październiku zeszłego roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uruchomił pierwszą edycję podyplomowych studiów FinTech. Obecnie trwa rekrutacja na drugą edycję studiów FinTech. Dlaczego warto dołączyć do grona studentów?

O naszych studiach w Rzeczpospolita

O naszych studiach w Rzeczpospolita

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem na rp.pl, dotyczącym naszych nowych studiów podyplomowych. Dowiedzcie się więcej o naszych najbardziej praktycznych studiach FinTech, nie tylko z naszej strony! Trwa nabór do drugiej edycji studiów...