O Studiach Sukcesja w Biznesie

Zapraszamy na kolejną edycję praktycznych studiów podyplomowych

Studia Podyplomowe Sukcesja w Biznesie

Studia w szczególności mają zapewnić niezbędne kompetencje osobom przejmującym biznes rodzinny tak, aby mogły podjąć najbardziej korzystne decyzje dotyczące przyszłości tego biznesu, a w przypadku chęci rozwoju biznesu, aby stały się faktycznymi liderami w swoich organizacjach i mogły je rozwijać zgodnie z nowoczesnymi trendami współczesnej gospodarki.

Dlaczego Studia Sukcesja w Biznesie?

 • umożlwią skutecznie prowadzić swoją działalność i rozwijać biznes rodzinny,
 • wskażą w jaki sposób skutecznie przeprowadzić sukcesję.

Dzięki programowi studiów 

Podstawowym celem studiów jest dostarczenie wiedzy i umiejętności osobom zaangażowanym w proces sukcesji biznesu rodzinnego i pomoc w efektywnym przeprowadzeniu tego procesu.

Co potrafi absolwent studiów podyplomowych “Sukcesja w biznesie”?

agsdi-learn

Wiedza

Absolwent tych studiów wie, jak:

 • Funkcjonuje przedsiębiorstwo rodzinne i jakie pojawią się typowe problemy związane w zarządzaniu takimi podmiotami
 • Optymalizować formę prawną w której funkcjonuje przedsiębiorstwo rodzinne
 • Poszukiwać pomysłów na nowy biznes i rozwijać innowacje
 • Wprowadzać restrukturalizację prowadzanej przez rodzinę działalności gospodarczej
 • Opracować i realizować strategię przedsiębiorstwa rodzinnego
 • Realizować kluczowe aktywności w przedsiębiorstwie rodzonym: zaopatrzenie (zakupy), działalność operacyjna, marketing
 • Zarządzać pracownikami w przedsiębiorstwie rodzinnym
 • Pozyskiwać środki finansowe na działalność przedsiębiorstwa rodzinnego
 • Prowadzić nadzór właścicielski w przedsiębiorstwie rodzinnym
 • Kontrolować sytuację finansowa przedsiębiorstwa rodzinnego
 • Zabezpieczyć interesy najbliższych członków rodziny w trakcie sukcesji w biznesie.
agsdi-house

Umiejętności

 • Potrafi pełnić rolę przywódcy (leadership) w organizacji
 • Potrafi prowadzić negocjacje z interesariuszami
 • Umie skutecznie komunikować się
 • Potrafi rozwiązywać konflikty w przedsiębiorstwie rodzinnym
 • Wie, jak pracować w zespole.
agsdi-chat-gear

Kompetencje społeczne

 • Słuchacz rozumie swoją rolę w biznesie rodzinnym i rodzinie,
 • Rozumie konieczność etycznego postępowania w działalności biznesowej,

Sukcesja w Biznesie to studia dla

Zatem jeśli jesteś osobą, która

 • interesuje się prowadzeniem biznesu rodzinnego,
 • posiada dyplom wyższej uczelni,
 • chce skutecznie prowadzić swoją działalność
 • chce pozyskać wiedzę od sprawdzonej kadry naukowej i praktyków z rynku biznesowego,

A także:

 • Chcesz przygotować się do wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie rodzinnym?
 • Chcesz rozwinąć umiejętności przywódcze (leadership)?

Zgłoś się na studia już dziś!

Sukcesja w Biznesie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

agsdix-fas fa-trophy

Prawdopodobnie pierwszy na rynku program edukacyjny dotyczący Sukcesji w Biznesie

agsdix-fas fa-graduation-cap

Lat doświadczeń w kształceniu

Znakomitych wykładowców i praktyków biznesu

%

Dopracowania programu do preferencji słuchaczy

Opie o Studiach

 • Z mojego punktu widzenia to idealny kierunek dla pracowników działów marketingu i sprzedaży w firmach farmaceutycznych. Rok spędzony na tym kierunku pozwolił mi przede wszystkich zaktualizować i usystematyzować wiedzę z zakresu marketingu farmaceutycznego oraz skonfrontować ją z codzienną praktyką zawodową w firmie z branży. Mile zaskoczyła mnie kompleksowość kierunku oraz forma prowadzenia zajęć – otwartość wykładowców na dyskusję w grupie oraz wspólne ćwiczenia praktyczne. Z pełnym przekonaniem rekomenduję ten kierunek zarówno osobom pracującym już w branży farmaceutycznej, jak i chcącym związać swoją zawodową przyszłość właśnie z tą branżą. Każdy znajdzie na tym kierunku coś nowego i odpowiedniego dla siebie. Tak, więc ze swojej strony gorąco polecam.

  Jarek Hofman
  Dyrektor ds. Marketingu Handlowego, Grupa Hasco


 • Studia podyplomowe MPF są okazją do poszerzenia horyzontów i zdobycia wiedzy z zakresu różnych dziedzin istotnych dla branży farmaceutycznej.
  Ciekawe debaty w kameralnym gronie z praktykami z różnych instytucji - od regulujących rynek jak MZ i GIF poprzez przedstawicieli firm i środowiska medycznego stają się inspiracją do wprowadzenia zmian w swoich projektach biznesowych. Jednak największą wartością dodaną są oczywiście przyjacielskie relacje z ludźmi z branży, z którymi można wymienić się różnymi doświadczeniami i prowadzić bardzo twórcze dyskusje

  Maria Magdalena Kaczmarek
  Group Brand Manager w Paul Hartmann


 • Marketing Produktów Farmaceutycznych kończyłem w roku 2015. W moim odczuciu studia te są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które planują rozwój swojej kariery zawodowej w branży farmaceutycznej.
  Bez wahania mogę dodać, że uczestnictwo w programie pozwoliło mi na rozszerzenie perspektywy marketingowej, szersze spojrzenie na rynek farmaceutyczny i przyczyniło się do rozwoju zawodowego.
  Z perspektywy czasu doceniam, że studia dały mi unikalną możliwość czerpania z wiedzy i doświadczenia prowadzących - ekspertów w swojej dziedzinie – zarówno pracowników naukowych Wydziału Zarządzania, jak i praktyków branży farmaceutycznej.

  Kamil Otrocki


 • Przez ostatni rok miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w Podyplomowych Studiach Menedżerskich na kierunku „Marketing Produktów Farmaceutycznych”.

  Na rynku jest kilka uczelni, oferujących podobną tematykę studiów, jednak po zapoznaniu się z programem tego kierunku na Uniwersytecie Warszawskim, wiedziałam, że jest to strzał w dziesiątkę! I dlatego też zdecydowałam się właśnie na UW. Potem było już tylko lepiej 😊

  Nie wiem od czego zacząć...Może od Kadry...Wykwalifikowani, pomocni, ciepli ludzie. Praktycy, ale też osoby, potrafiące przekazać swoja wiedzę. Dr Monika Skorek, która była opiekunem naszego roku, ale też dokładała wszelkich starań, aby ten rok był jak najlepszy. Skrzętnie notowała nasze wszelkie uwagi i pochwały, tak, aby z roku na rok ten kierunek ulepszać! Razem z dr Agnieszką Wilczak i mgr Krzysztofem Podstawką udzielali cennych wskazówek przy tworzeniu naszych pierwszych planów marketingowych. O poprawność wypowiedzi, sztukę prezentacji czy negocjacji zadbał dr hab. Mariusz Trojanowski. I oczywiście niezastąpiony dr hab. Józef Haczyński, dzięki któremu nawet farmakologia okazała się być przystępna 😊Oczywiście wielkie podziękowania należą się też całej reszcie kadry, która wykazywała się wielką cierpliwością 😊

  Agata Rogowska

 • Brałem udział w I edycji studiów podyplomowych Marketing Produktów Farmaceutycznych. Doskonałe ugruntowanie i usystematyzowanie wiedzy ogólnej o produktach medycznych i farmaceutycznych - od A do Z. Świetni wykładowcy, ciekawy program oraz dużo praktycznych przykładów, które przydały się w codziennej pracy.

  Marcin Czuż


 • Po dwóch latach dzisiejszą obroną pracy magisterskiej zakończyłem przygodę z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Szczególne podziękowania należą się dla Jozef Haczynski za miłą i konkretną współpracę podczas przygotowywania pracy magisterskiej. Ponadto dziękuję całej Katedrze Marketingu ( Grzegorz Karasiewicz, Katarzyna Dziewanowska, Monika Skorek, Natalia Gmerek, @Agnieszka Wilczak, Mariusz Trojanowski) za świetny poziom wykładów, wspaniałą atmosferę zajęć, bardzo ciekawe, aktualne przykłady z rynku oraz rozbudzenie zainteresowania marketingiem, które mam nadzieję przełoży się na kolejne wyzwania zawodowe i naukowe. Mam nadzieję, że jeszcze do zobaczenia przy innej okazji. #UW #WZ #marketing #WZUW #zarządzanie #podwojnymagister #finał #wkoncuwolneweekendy

  Piotr Celejewski-Marciniak


 • Serdecznie polecam! Ambasadorka i Absolwentka VIP Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, światowej sławy śpiewaczka operowa, założycielka i Prezeska Fundacji „StartSmart”, jurorka i menedżerka kultury.

  dr Alicja Węgorzewska–Whiskerd


 • Skończyłem menedżerskie studia podyplomowe w zakresie podatków i rachunkowości na wydziale zarządzania UW i jeśli chodzi o opinię to polecam. Bardzo dobre zajęcia jeśli chodzi o podatki i kodeks cywilny i handlowy. Trochę gorzej jeśli chodzi o rachunkowość (zależy z kim ma się zajęcia), ale jak ktoś ma pojęcie o rachunkowości, a gorzej z podatkami to polecam !!!

  Piotr z Warszawy


 • Trafnie dobrany zakres zagadnień, na co dzień przydatnych menedżerom, pomógł mi usystematyzować dotychczasową wiedzę praktyczną. Program zajęć ułożony jest w sposób interesujący i rozwojowy. Dodatkowym plusem jest organizacja i porządek podczas całego toku studiów. Moim zdaniem jest to bardzo dobra inwestycja we własny rozwój.

  Emilia Aksan-Kruczek
  Senior Product Manager


Menu Sukcesja w Biznesie