Studia FinTech na Uniwersytecie Warszawskim

Łukasz Piechowiak: Zaczynacie Państwo kolejną edycję studiów Fintech na WZ UW. Czy warto angażować się w ten projekt?

Katarzyna Niewińska: Zdecydowanie. Studia te są niesamowitym projektem i kolejna edycja to ponownie potwierdziła. Gromadzimy niezwykłych uczestników, którzy pochodzą z różnych obszarów bardzo szeroko rozumianej branży FinTech. Wśród nich mamy technologów, prawników, menadżerów z instytucji finansowych – ludzi, którzy maja przekonanie, że muszą lepiej zrozumieć ten obszar, aby dalej intensywnie rozwijać się zawodowo. Nasz program to miejsce, gdzie pogłębiamy wiedzę ale też budujemy swoją sieć kontaktów. Ponad 70% wykładowców pochodzi ze świata biznesu. Dzięki temu, że grupa akademicka nie jest nieduża, każdy poznaje każdego.

Ł.P.: A co w programie bieżącej edycji? Kto będzie uczyć fintechu i na czym skupią się studenci? Jak ma przebiegać nauczanie zdalne?

K.N.: Program składa się z kilku głównych bloków związanych ze światem FinTech, w tym dotyczących: marketingu i zachowania klientów, otoczenia regulacyjnego, sztucznej inteligencji, chmury, blockchain’u czy InsurTechu. W bieżącej edycji przewidziany jest system nauki hybrydowej. Będziemy działać online do czasu aż sytuacja epidemiologiczna nie uspokoi się. Kiedy liczba zachorowań mocno spadnie, wówczas będziemy mogli się spotykać, oczywiście z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. W trakcie II edycji wyzwania związane z COVID-19 pozwoliły nam juz nabyć umiejętności efektywnego prowadzenia studiów online. Zajęcia były realizowane m. in. z: Laboratorium Innowacji, Otwartej Bankowości, Blockchain;u, czy RegTech’u. Zajęcia zdalne większości są prowadzone za pomocą oprogramowania ZOOM.

Ł.P.: Połączenie świata biznesu, nauki i… inwestorów – spore wyzwanie, szczególnie w czasach pandemii. Na czym warto się obecnie skupić?

K.N.: Wyzwanie ogromne, ale tylko z punktu widzenia skoordynowania kalendarzy tych wszystkich ludzi. Nasi wykładowcy są bardzo zaangażowani w stworzenie jak największej wartości dla studentow Fintech. Sprawia im ogromną przyjemność dzielenie sie wiedzą i doświadczeniem. Nasi partnerzy są z nami przez kolejne edycje, a to myślę jest dowodem sukcesu i gwarancją jakości tego programu.

Ale nie spoczywamy na lurach – bardzo mocno staramy sie aby każda edycja byla jeszcze lepsza od poprzedniej. Skupiamy się na każdym elemencie. Żeby mieć całościowy obraz branży FinTech nasze zajęcia prowadzą: technolodzy, inwestorzy, prawnicy, startupowcy i naukowcy. Każdy element tej układanki jest niezwykle ważny. Jeśli chodzi o pandemię, to ona tylko przyspiesza rozwój digitalizacji naszego społeczeństwa, a tego nieodłącznym elementem są nowe technologie w finansach. Warto wiec śledzić na bieżąco zmiany w tym wyjątkowo bardzo dynamicznym i ciekawym sektorze.

Dziękuję za rozmowę, a Czytelników Fintek.pl zapraszam do zapoznania się z ofertą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i rejestracji na kierunku Podyplomowych Studiów Fintech.

Fintek.pl jest patronem medialnym Podyplomowych Studiów Fintech.

Specjalnie dla uczestników Studiów Fintech redakcja Fintek.pl przewidziała bonus w postaci możliwości opublikowania felietonu lub artykułu na wybrany temat związany z kierunkiem studiów.

FinTech na WZ UW to inwestycja w przyszłość

FinTech na WZ UW to inwestycja w przyszłość

W październiku zeszłego roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uruchomił pierwszą edycję podyplomowych studiów FinTech. Obecnie trwa rekrutacja na drugą edycję studiów FinTech. Dlaczego warto dołączyć do grona studentów?

O naszych studiach w Rzeczpospolita

O naszych studiach w Rzeczpospolita

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem na rp.pl, dotyczącym naszych nowych studiów podyplomowych. Dowiedzcie się więcej o naszych najbardziej praktycznych studiach FinTech, nie tylko z naszej strony! Trwa nabór do drugiej edycji studiów...