Ekspert i wykładowca

Dyrektor ds. Inwestycji, Alior Bank,
Prezes Zarządu RBL_VC Sp. z o.o.

Paweł Lipkowski

Informacje

Paweł dołączył do Alior Bank w maju 2020 r. jako Zarządzający RBL_VC, czyli korporacyjnym funduszem inwestycyjnym banku, inwestującym w spółki z jasnym business case dla Banku.

W PFR Ventures (2018 – 2020) odpowiedzialny za program Starter, którego celem była inwestycja środków w fundusze VC aktywne w finansowaniu startupów na etapie seed. Wcześniej pracował w zespole Corporate Finance w Santander Bank oraz w dziale doradztwa transakcyjnego EY (due diligence, a następnie wyceny i modelowanie biznesowe).

Paweł specjalizuje się w venture capital oraz w doradztwie w zakresie fuzji i przejęć przedsiębiorstw, inwestycji VC/PE oraz rynku kapitałowym, z naciskiem na instytucje finansowe i spółki z branży TMT (Technology, Media, Telecommunications).

Podczas swojej 12-letniej kariery zawodowej Paweł był zaangażowany w kilkadziesiąt projektów z zakresu sprzedaży i nabycia spółek, debiutów giełdowych, analiz strategicznych, identyfikacji potencjalnych celów akwizycyjnych, modelowania finansowego oraz wycen przedsiębiorstw.