Katarzyna Janczewska-Posmyk

,

Radca prawny i Menedżer Zespołu Regulacyjnego w Departamencie Prawnym Alior Bank S.A., specjalizuje się w regulacjach rynku finansowego.

Obecnie kieruje Zespołem Regulacyjnym, do którego zadań należy wsparcie prawne jednostek banku w zagadnieniach regulacyjnych, reprezentowanie banku w kontaktach z regulatorami, prowadzenie projektów wdrożeniowych (m. in. wynikających ze zmian prawa czy zmian w produktach i usługach) oraz informowanie jednostek banku o zmianach w środowisku prawno-regulacyjnym. Przed dołączeniem do zespołu Alior Bank pracowała w wiodących kancelariach prawnych obsługujących podmioty rynku finansowego (Sołysiński Kawecki&Szlęzak, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, DLA Piper, Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy) oraz w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Od blisko 10 lat zajmuje się kwestiami związanymi z regulacjami rynku finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem rynku bankowego. Zdobyła również doświadczanie w transakcjach finansowania. Doradzała klientom w zagadnieniach prawa korporacyjnego. Reprezentowała klientów w postępowaniach przed KNF oraz Prezesem UOKiK.

Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (UW) oraz studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na UW. Studiowała również business law na Northeastern Illinois University w Chicago. Należy do grona absolwentów Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski i University of Florida. Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, po czym zdała egzamin radcowski.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 października 2021